• 1. ماه رمضان امسال آنقدرها هم که به نظر می‌رسید،سخت نگدشت. این سخت نگذشتن دلایل متعددی دارد که اصلی‌ترینش به گمانم «مادر» بود.فکرش را بکنید: یک نفر باید بعد از ظهر شروع به ردیف کردن بساط افطاری بکند. بی آنکه ذره‌ای از دستپختش را حتی برای اینکه بفهمد چه طعمی دارد، بچشد.همین آدم باید سحرها نیم ساعتی زودتر از بقیه بیدار شود،غذا را گرم کند و چای بگذارد.آن هم برای کسانی که برای سحری خوردن هم به زور رخنخوابشان را ترک می‌کنند. این کارها به جز «مادر» از عهده‌ی چه کسی برمی‌آید؟شاید برای همین است که آدم «یخ»ی مثل من ، دو سه مرتبه از مادر برای زحماتی که در طول ماه مبارک کشیده، تشکر می‌کند و تعجبش را برمی‌انگیزد.
  • 2. انگار تا سه چهار سال دیگر ، این روزه‌دارها هستند که باید روزه‌داریشان را پنهان کنند تا انگ امَلی و عقب ماندگی بهشان نخورد. واقعا ملت عجیب و غریبی هستیم ما...
  • 3. صبر کردم بعد از داربی وبلاگ را به روز کنم و دو سه خطی هم در باب آن بازی بنویسم که بازی مساوی شد و تیرم به سنگ خورد! استقلالیهای عزیز عجالتا تا بازی برگشت نفس راحتی بکشند...مخصوصا تو محسن باقرلو!
  • 4. یک شب که باران شدیدی می‌بارید «بچه جوادیه» می‌خواست جلسه‌ی هیات تحریریه‌ی روزنامه‌ی توفیق را زودتر ترک کند.پرویز شاپور از او پرسید چرا این همه عجله داری؟ بچه جوادیه گفت: می‌ترسم به انوبوس‌های جوادیه نرسم. شاپور گفت: من می‌رسانمت.بچه جوادیه پرسید: ماشین دارید؟ شاپور گفت: نه! چتر دارم! از کتاب کمال تعجب !!! عمران صلاحی
  • 5. در برهوت خواننده‌های خوب و کاردرست! گهگاه یکی پیدا می‌شود و امیدواری‌هائی را بوجود می‌آورد.محسن چاووشی یکی از به اصطلاح غیرمجازها و زیرزمینی‌هاست که انصافا کارش از اغلب مجازها و روزمینی‌ها!بهتر است.صدای متفاوت و عالیی(به نظر من البته) دارد . ملودی و تنظیم‌های اغلب قطعاتش هم کیفیت خوبی دارد.اما ریشه اصلی موفقیت او در شعرهائی است که برای اجرا ،انتخاب می‌کند یا در واقع شعرهای خوبی که در اختیارش می‌گذارند.حسین صفا و امیر ارجینی ترانه‌سرای اغلب آثار محسن چاووشی هستند.دو نفری که دور از هیاهوی معمول موجود بین ترانه‌سراها کار خودشان را به نحو احسن انجام می‌دهند.قابل توجه خواننده‌ها و ترانه‌سراهای غوغاسالار! در سکوت و آرامش و بی‌خبری هم می‌شود کار کرد و خوب کار کرد. ترانه‌ی زیر را بخوانید، مطمئن نیستم ولی باید کار یکی از همین دو نفر باشد:

           وقتی که خاطرِ، غمگین تو هنوز،تو خونه‌ی منه

           یعنی که بار غم،بی تو شبانه‌روز،رو شونه‌ی منه

           غمبار عشق تو،رو دوش می‌کشم،پا پس نمی‌کشم

           با این خیال پوچ،که چشمهای تو،دیوونه‌ی منه

           روح تو مریمه،چشم تو نرگسه،دست تو نسترن

           روح تو دست تو،چشم تو عشق من!گلخونه‌ی منه

          تو ناز می‌کنی،من ناز می‌کشم،این منطق کیه؟

          انگار پیش تو،فرقی نمی‌کنه، کی عاشق کیه؟

  • 6. هیشکی نمی‌تونه تورو از من بگیره

             حتی اگه مثل خودت سرسخت باشه

             آغوش ما جز با من و تو پر نمی‌شه

             من با تو می‌مونم خیالت تخت باشه...

                       ناصر نامدار

          7.بوی موهات، زیر بارون،بوی گندمزار نمناک...

/ 8 نظر / 22 بازدید
کرگدن

1- جان فدای هر چی مادره ... یعنی می گی دخترای الان هم مثل مادرای ما میشن واسه بچه هاشون ؟ 2- من روزه نمی گیرم ولی جلو خلق روزه دار هنوز حیا دارم کمی ! 3- مخلص هر چی پرسپولیسیه ! نمی دونم اگه اون گل رو نمی خوردینم اینجوری ما رو می کردین تو قوطی یا نه ! ولی کللن خاک بر سر این استقلال با قلعه مرغیش بقول نگار ! 4- آدمایی مثل پرویز شاپور و حسین پناهی آبروی این زمین نکبت بودن به مولا ... افسوس .. 5- محسن یگانه هم عالیه ! چه نظر بی ربطی ! 6- خیلی قشنگ بود ... ایول دارید شما اخوان لومیر ! 7- خیلی چاهکریم همچنان ! 8- دو تا جمعه س ابی و علی و وحید در بدر شما ان واسه فوتبال ! حالا دیگه گوشی خاموش می کنید باقالیا ؟! 9- این جمعه جاتون خالی من و حامد رفتیم جای شما بازی کردیم ! 10- می خوایم یه سالن بگیریم جمعه ها ... فقط خودیا باشیم ... پایه اید ؟

بانوی اردی بهشت

ماه رمضون اینجا خیلی قشنگتر از ماه رمضون تو خیابونا بود ... هی ... خوندم همه شو

کرگدن

دیگه جوابمونم نمی دید ! عجب دنیای بدی شده به مولا !!

کرگدن

راستش آره ! فرت و فرت باختیم !! پرسپولیستونم که چهار تا چهار تا می خوره جیگر !!! یک حالی کردم دیروز [شیطان][شیطان][شیطان] !!!!!!!!!!!!!!

پويا

سلام... رسواتر از رسوای رسوا تر!!!! منتظر شما.

شیدایی

سلام و دو تا شاخه مهربونی بر برادران نامدار عزیز ... نمی دونم چرا اول صبحی دلم اینجا رو خواست ...

سید مهدی موسوی

مطمئن باش دیگر این لاک پشت پرواز نمی کند برگشته ام به همین سادگی و غمگینی با: آخرین برگ سفرنامه ی باران وودی آلن، ریچارد براتیگان، بهومیل هرابال، شمس تبریزی!! یک ترانه جدید دو رباعی یک غزل-مثنوی خبرهای جدید از کارگاه شعر تهران توضیحاتی درباره داوری کنگره شعر یزد لینک اشعار، داستان ها و مقاله های: (به ترتیب الفبا) فاطمه اختصاری، لیلا اکرمی، آناهیتا اوستایی، زهره جعفرزاده نوشین جلیلوند، محمد حسینی مقدم، الهام حیدری، مونا زنده دل مریم سعیدی، سید حمید سهرابی، محسن عاصی، کیارش کاویانی زهرا گریزپا، زهرا معتمدی، حمید ملک زاده، شهرام میرزایی الهام میزبان، وحید نجفی و... در سایت آدم برفی ها و عروض خبر چندین جشنواره ی تر و تازه شعر و فیلم و... ماجرای کتاب شعر جریان کرج! و آخرین خبرها از فصلنامه «همین فردا بود» این همه ماه نبودنم را انتظار کشیدید حال من با خستگی سفر منتظرم...