١. از شواهد و قرائن اینگونه بر می‌آید که امسال (در واقع سال جدید میلادی و بهار خودمان) مثل دوسال پیش بنفش رنگ سال خواهد بود. خودم که علاقه‌ای به این رنگ ندارم . به یاد هم ندارم که تا حالا یکی از لباسها یا وسایل شخصی‌‌ام بنفش بوده باشد. بیشتر محض اطلاع خانمهای محترم این مطلب را نوشتم.

2.اگر سازمانهای ورزشی بین‌المللی نظیر فیفا اصرار دارند که فوتبال  کاملا خارج از سیاست و حکومت اداره شود، ساده‌ترین و دم دست‌ترین دلیلش این است که اتفاقات سیاسی مثل نزدیک شدن به انتخابات ، روی روند کاری و برنامه‌های جاری‌شان تاثیری نگذارد. اما در جائیکه مشکل مهمی مثل آلودگی شدید هوا ، گرفتار بازیهای سیاسی و حزبی می‌شود دیگر تکلیف فوتبال و استقلال و پرسپولیس و حتی عادل فردوسی‌پور روشن است. این است که دیگر از شنیدن این خبر که برای تغییر و تحول در سطوح مدیران بالادست این دو تیم ، نظرات تنی چند از مداحان اهل بیت هم لحاظ می‌شود تعجب نمی‌کنم.

3.از عادل فردوسی‌پور و نودش چه بنویسم که نخوانده باشید؟! آهان! این یکی را دیگر هیچ جا نخوانده‌اید: مادرم از تعطیلی قریب‌الوقوع نود خوشحال است شدید! چون احنمالا از این به بعد می‌تواند سریال گلهای گرمسیری را در پخش اولیه ببیند!

4.چند روز پیش و بعد از چند سال! دوباره فیلم تایتانیک را دیدم. آن هم کاملا باکیفیت و به قول دوستان آینه‌ آینه! گذشته از لذتی که از تماشای فیلم بردم ،یاد موضوعی افتادم. آن روزهای اول که فیلم تازه به ایران آمده بود و حسابی سر و صدا کرده بود، تب نقاشی بین جوانها( باز هم بیشتر دخنرها!) تحت تاثیر جک داوسون (با بازی دی کاپریو) خیلی بالا رفنه بودو در خیابانها دخترانی که پرتره‌های جک در دستشان خودنمائی می‌کرد به وفور دیده می‌شدند. اگر فیلم دیگری سراغ دارید که تاثیری اینگونه روی مخاطبانش داشته باشد بگوئید.ممنون می‌شوم.راستی برای اینکه خانمها نگویند که یکطرفه به ماجرا نگاه کرده‌ام ، یادآور می‌شوم که مدل موهای جک هم بین پسرها به شدت رایج شده بود.  

5. از کارم به شدت سرخورده و زده شده‌ام. در این چند سال نه تنها خودم هیچ پخی نشده‌ام بلکه جلوی پیشرفت پدرم را هم گرفته‌ام. اما یک‌روز این بزرگواری‌اش را که هرگز بابت کم‌کاری و دلسردی‌ام ملامتم نمی‌کند جبران خواهم کرد. آخر می‌دانید؟! اینجور که من در مغازه در خدمت ایشان هستم، هر کس دیگری جای او بود، به ظهر روز اول نکشیده ، مرا با تیپا و اردنگی بیرون می‌انداخت!!!

6.یک سی‌دی به دستم رسیده‌است که حاوی آهنگهای بسیار قدیمی و زیرخاکی از خواننده‌هائی مثل مرضیه، پوران،قمرالملوک وزیری،ملوک ضرابی،بنان،الهه،جمشید شیبانی،روح‌پرور و ...است.این چند روزه را با این آهنگها زندگی و عشق می‌کنم.

7. چشات رنگش لعاب داره    رو موجاش التهاب داره

ولی بی‌دینه لامذهب!      زیارتش ثواب داره!    مسعود امینی

8. خبالم از همیشه راحتتره    وقتی کنار من قدم می‌زنی

وقتی نگام می‌کنی و تو قلبم    ترانه‌ای تازه رفم می‌زنی

تازه‌تر از همیشه می‌بینمت   وقتی تو چشمای تو خیره می‌شم

به لحظه‌های تازه‌ای می‌رسم   وقتی کسی جز تو نباشه پیشم

به عشق من شک نکن، بدون فقط با توام

شونه‌ به شونه‌ی تو، تا ته خط با توام!

ساده‌تر از همیشه می‌فهممت   وقتی که دستای تو دستمه

اگرچه این لذت بی‌نهایت    با یه هراس آشنا توامه!

هراسم از اینه که با تو بودن    یه خواب طولانی ساده باشه

عاشق چشمات شده باشم ولی   خدا تورو به من نداده باشه

به عشق من شک نکن، بدون فقط با توام

شونه‌به شونه‌‌ی تو ، تا ته خط با توام

ناصر نامدار

 

/ 12 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کرگدن

خواندیم و حال وافر بردیم ... ولی دلتنگیمان رفع نمی شود اینجوریها !

میثم یوسفی

چقد خوب بود پسر.... در ضمن صدرنشینی و قهرمانی استقال رو هم می شد اشاره کنی که نکردی [نیشخند][شوخی]

میریام

سلام. امیدوارم با یه تلنگر به خودت سعی کنی مسیرت رو تا حد ایده آل خودت عوض کنی همین حالا باید برای آینده ات تصمیم بگیری پاشو دیگه چرا اینجا نشستی!!!

وحید باقرلو

آقا ما خیلی چاکریم دیگه افتخار نمیدید با ما فوتبال بیاید؟ ما خوشحال میشیم ببینیمتونا...

میثم یوسفی

دست من نیست به خدا! خودمم باید گد بزنم خودم اگه یه وقت بخوام کامنت بذارم. تو چه رویی داری؟ اون پایین دست و پا می زنین باز... جمعه هم می بینمت! حالتو خواهم دید!

سپیدار

محفل شعرخواني دانشجويي باشگاه دانشجويي دانشگاه تهران با عنوان :خداحافظ ۸۷ تاريخ:18/12/1387 ساعت ۱۵:۳۰ ـ۱۹:۳۰ مهلت ارسال آثار:10/12/1387 تعدادآثار:۲ ـ۳ اثر آدرس:خ۱۶ آذر.ساختمان حوزه معاونت دانشجويي (دانشگاه تهران)-مرکز فرهنگي اجتماعي دانشجويان ( باشگاه دانشجويان) (داخل محوطه ي پلي كلينيك 16 آذر) آدرس اينترنتي:khotan_hs@yahoo.com به آثار برگزيده هدايايي اهدا خواهد شد.

فاطمه اختصاری

(((ببخشید دندانتان توی گردن من است!))) سلام دوست خوبم! به روزم با کلی شعر و مطلب و خبر و ... (((به چیزهای قشنگی که هست فکر بکن!!))) ....الف. لام. میم.... «مهدی موسوی» بودن غمگین است! ....الف. لام. میم.... ميمون، به دُمت نگاه كن! ....الف. لام. میم.... «PMS» مخفف وضعيت پست مدرن «Post Modern Situation» نيست بلكه ... ....الف. لام. میم.... «همين است كه عقل من ادراك مي كند» «شمس» دارد زندگی ام را زیر و رو می کند ....الف. لام. میم.... PLOP! او داشت قِل مي خورد! ....الف. لام. میم.... شماره چهارم فصلنامه‌ی همين فردا بود چاپ شد (به زمان با دید غیرخطی نگاه کنید!) ..... (((شاعر ان خوب به بهشت مي روند، شاعران بد به همه جا!))) (نقدی متفاوط!! و ... راجع به برگزاری جشنواره های شعر کشور) پوتين براي سربازان جديد ... (((پرنده ی نخی ام زیر چرخ خیاطی))) ... و ديگر هیچ!

رضا

اخوان گرام سال نو مبارک.....اخر هم من نفهمیدم کدومتون نادره ...کدومتون ناصر